"J5 On-Line Tuner" - Навчання фази вприскування

«J5 On-Line Tuner» - Навчання фази вприскування
Навчання фази вприскування
Функція навчання фази вприскування служить для оптимізації моменту завершення уприскування палива. Така оптимізація може позитивно позначатися як на економічності двигуна, так і на його динамічні показники (особливо на режимах малих-середніх навантажень).
 У програмі реалізовано дві відомі методики побудови фази уприскування:
 1. Метод, рекомендований в документі AEM EFI BASICS: уприскування в зоні максимального тиску на впуску, після закриття випускного клапана і кінця зони перекриття. Метод рекомендований для поліпшення динамічних показників автомобіля, в зоні малих навантажень і ХХ можлива нестійка робота. Даний метод побудови фази можна побачити в ранніх версіях прошивок Січень-5.
2. Метод, рекомендований в книзі «Теорія управління автомобільним бензиновим двигуном», автор Гирявець А.К., 1997 г. Суть методу в тому, щоб здійснити впорскування палива на закритий впускний клапан. Метод забезпечує високу паливну ефективність і низьку токсичність викидів. Цей метод можна побачити в останніх версіях прошивок Січень-5 (7), також він застосовується в системах управління Bosch Motronic.
 Крім цих двох методів ви можете вибрати «метод користувача», в якому можна задати будь-яку потрібну вам фазу завершення уприскування.
 Зверніть увагу:
· Навчання фази уприскування має виконуватися в якості завершального етапу налаштування, після того, як система вже відкалібрована належним чином
· Датчик фаз повинен бути присутнім в комплектації
· Запас продуктивності форсунок повинен бути достатнім (навчати фазу уприскування при коефіцієнтах використання форсунок вище 80… 90% не має сенсу). Дізнатися коефіцієнт використання форсунок в різних режимах можна у вікні діагностики, додавши в набір параметр «Коефіцієнт використання форсунок».
 Порядок роботи.
 1. Встановіть зв'язок з ЕБУ, відкрийте прошивку і виберіть вкладку Навчання фази уприскування — Метод побудови фази уприскування.
 2. Виберіть метод побудови фази. У разі вибору «методу користувача» введіть також бажану фазу завершення уприскування.
 3. Введіть фази ГРМ настроюється двигуна. Фази ГРМ задаються на діаграмі 720 градусів, наприклад, якщо випередження відкриття впуску становить 34 градуси до ВМТ, то фазу відкриття впускного клапана потрібно задати у вигляді 720 — 34 = 686 гр.
Для наочності фази ГРМ відображаються у вигляді стандартної діаграми:
Чип тюнинг и доработки двигателя: Блог им. info: J5 On-Line Tuner - Навчання фази вприскування
Для того, щоб змінити фази, можна ввести необхідні значення, або підвести курсор миші до одного з маленьких кружечків на діаграмі, натиснути ліву кнопку миші і не відпускаючи її, переміщати покажчик миші по колу.
Ви також можете завантажити стандартні фази, натиснувши стрілку в полі «Стандартні фази». Стандартні фази описані у файлі «camshaft.ini», ви можете редагувати і доповнювати його самостійно. Для редагування цього файлу відкрийте його за допомогою «блокнота», формат даних в ньому дуже простий:
Чип тюнинг и доработки двигателя: Блог им. info: J5 On-Line Tuner - Навчання фази вприскування
3. Натисніть кнопку Почати навчання. Розпочнеться навчання, індикатор внизу буде відображати процес навчання у відсотках від загальної кількості режимних точок. Іншими словами, якщо в процесі їзди система навчилася в 30 точках з 256 можливих, то індикатор покаже (30/256) * 100 = 11.7%. Для найбільш правильного навчання необхідно рухатися в різних режимах, в умовах міста і траси не менше 1 години. Навчання можна вважати завершеним, якщо кількість навчених точок більше 60… 70%. Домогтися навчання 100% неможливо, так як існують «неробочі» точки на графіку фази уприскування. Для наочного відображення навчених точок виберіть вкладку Таблиця навчених точок, на цій таблиці навчені точки виділені зеленим кольором, поточна режимна точка — червоним, а ненавчені точки — білим (сірим). Таким чином, ви можете коригувати стиль їзди при навчанні для того, щоб система «побувала» в тих точках, які ще не навчені.
Чип тюнинг и доработки двигателя: Блог им. info: J5 On-Line Tuner - Навчання фази вприскування
Вибравши вкладку Поверхня можна побачити графік фази уприскування, побудованої за результатами навчання:
Чип тюнинг и доработки двигателя: Блог им. info: J5 On-Line Tuner - Навчання фази вприскування 
4. Після того, як навчено достатню кількість режимних точок, натисніть кнопку Зупинити навчання, а потім Застосувати. Після натискання останньої кнопки побудована поверхню фази вприскування буде внесена в прошивку. Не забудьте зберегти прошивку з навченої фазою в файл.

0 комментариев

Только зарегистрированные и авторизованные пользователи могут оставлять комментарии.