"J5 On-Line Tuner" - Установка зв'язку та діагностика

Запустіть програму. В меню Команди виберіть З'єднати.
 Зверніть увагу:
· Якщо в процесі установки зв'язку виникають помилки, то перевірте, чи правильно підключено адаптера K-line до автомобіля.
 Після успішної установки зв'язку в лівому нижньому куті рядка стану з'явиться напис ON-LINE і відкриється вікно діагностики.
Чип тюнинг и доработки двигателя: J5 On-Line Tuner - Установка зв'язку та діагностика
Рис.1. Вікно діагностики.
В цьому вікні у вигляді графіків відображаються параметри одного їх десяти редагованих наборів, внизу вікна розташована панель прямого управління.
На самому нижньому графіку по осі X відображається час з моменту установки зв'язку з ЕБУ.
 Поради:
· При першому запуску програми ви можете розташувати основне вікно програми і вікно діагностики зручним для вас чином, розміри і положення вікон запам'ятають і при наступному запуску програми залишаться такими, якими ви їх налаштували.
· Якщо ви працюєте на комп'ютері з не дуже високим екранним дозволом (800x600), то розташуйте вікна один під одним, а розміри вікон зробіть досить великими.
· Для швидкого перемикання між вікнами використовуйте клавішу D або Ctrl-F4. Якщо дозвіл екрана вашого комп'ютера високе (1280x1024), то можна розташувати вікна поряд, щоб вони не перекривалися.
· Ви можете вибрати темну або світлу колірну схему вікна діагностики в меню налаштування конфігурації програми.
· У тому випадку, якщо зв'язок зЕБУ періодично пропадає, перевірте в налаштуваннях програми швидкість обміну ЕБУ по K-Line. Спробуйте встановити меншу швидкість. Рекомендована швидкість — 38400.
 Користувачам комп'ютерів з невисокою швидкодією необхідно прочитати ці рекомендації.
 Опис функцій діагностики.
 Вибір набору даних.
Щоб вибрати один з десяти наборів даних, необхідно увійти меню Дані та вибрати там відповідний пункт або натиснути на клавіатурі будь-яку цифру від 1 до 0.
 Редагування наборів даних.
 Увійдіть в меню Дані-Змінити набори даних, з'явиться вікно, показане на малюнку
Чип тюнинг и доработки двигателя: J5 On-Line Tuner - Установка зв'язку та діагностика
 
У цьому вікні ви можете змінити список відображуваних параметрів для будь-якого з десяти наборів, а також назва набору даних.
Наприклад, ви можете створити зручний для вас список параметрів для налаштування холостого ходу і назвати цей набір «Налаштування ХХ».
Додатково ви можете вказати, в якому вигляді (згорнутому, або розгорнутому) показувати кожен параметр.
На попередньому малюнку перші 4 параметра відображені в розгорнутому вигляді (відображається графік і числове значення), а решту 3 параметра (останні) відображаються в згорнутому вигляді (тільки цифрове значення, графік не відображається).
Більшість параметрів повністю повторюють стандартні діагностичні змінні, які відображаються іншими програмами діагностики. У даній реалізації протоколу діагностики додані деякі параметри, відсутні в серійному ПО:
 · Октан-корекція: поправка розрахункового кута випередження запалювання, її можна змінювати в позитивну або негативну сторону шляхом прямого управління октан-корекцією.
· Обороти — відображення оборотів коленвала з дозволом 1 об / хв.
· Корекція УОЗ 1-4 циліндрів: відображає корекцію УОЗ по детонації індивідуально по циліндрах (підтримується не у всіх версіях ПО!).
· Динамічна корекція GTC збіднення: корекція циклового витрати палива в режимі збіднення при зменшенні положення дроселя.
· Динамічна корекція GTC збагачення: корекція циклового витрати палива в режимі збагачення при збільшенні положення дроселя (аналог прискорювального насоса).
· Температура повітря: температура повітря, розрахована по ДТВ (підтримується тільки в ПО серії SPT0005 від SMS-Software).
· Температура ОГ: температура відпрацьованих газів (підтримується тільки в ПО серії SPT0005 від SMS-Software).
· Тиск у впускному колекторі: тиск у впускному колекторі, розраховане по ДАТ (підтримується тільки в ПО серії SPT0005 від SMS-Software).
· АЦП датчика барокоррекціі: напруга в каналі АЦП датчика барокоррекціі (підтримується тільки в ПО серії SPT0005 від SMS-Software).
· Коефіцієнт використання форсунок: два розрахункових параметра, один для фазованого, інший для попарного уприскування. Коефіцієнт, що дорівнює 100% вказує на те, що форсунки вичерпали запас продуктивності в даній режимної точці (працюють постійно, не закриваючись).
· ALF LM-1: склад суміші, для коректного відображення цього параметра необхідно використовувати альфометр з лінійним аналоговому виходом (наприклад, LM-1 Innovate Motorsports), підключеним до входу ДК ЕБУ. Аналоговий вихід ДК повинен бути налаштований таким чином: 0.00v — ALF = 0.50, 4.96v — ALF = 1.5. Використання цього параметра описано в розділі Навчання ALF.
 Для збереження зроблених вами змін натисніть Ok.
 Управління відображенням параметрів.
 Для швидкого перемикання будь-якого параметра із згорнутого режиму в розгорнутий (або назад), просто зробіть подвійне клацання миші на потрібному параметрі. Можна скористатися контекстним меню (права кнопка миші), вибравши в ньому Приховати / Показати.
 Зміна масштабу графіка по осі Y: клацніть правою кнопкою миші по обраному параметру, в меню оберіть:
1. Змінити масштаб — вибір масштабу вручну. Ви самі ставите мінімальне і максимальне значення по осі Y.
2. Вибрати масштаб автоматично — програма сама вибере масштаб, прорахувавши мінімальне і максимальне значення за спеціальною формулою.
3. Максимальна роздільна здатність по осі Y — програма вибирає масштаб виходячи з мінімального і максимального значень параметра, що відображається на графіку в поточний момент.
 Вибір кількості точок на графіку.
Щоб «розсунути» графік, виберіть у меню пункт Ширше (або натисніть клавішу "+"), при цьому число точок на графіку зменшиться.
Щоб зробити зворотну дію, виберіть у меню пункт Уже (або натисніть клавішу "-").
 Обчислення мінімального, максимального і середнього.
Програма може обчислити мінімальне, максимальне і середнє значення будь-якого параметра в межах області відображення на графіку.
Чип тюнинг и доработки двигателя: J5 On-Line Tuner - Установка зв'язку та діагностика
 
Для відображення цих величин необхідно, щоб ширина графіка була досить великою, для цього необхідно або розкрити вікно діагностики на весь екран, або частина параметрів відображати в згорнутому вигляді. Величини мінімального, максимального і середнього значень відображаються праворуч, як показано на малюнку.
 Щоб відзначити точки на графіках під час будь-яких важливих подій, натисніть одночасно Ctrl + Shift:
 Чип тюнинг и доработки двигателя: J5 On-Line Tuner - Установка зв'язку та діагностика
У момент натискання кнопок точки будуть отмеченаться спеціальним символом.
 Перегляд даних.
 Для перегляду раніше записаних даних виберіть в меню Стоп, при цьому нові дані не будуть відображатися на графіку, однак, в цей час вони продовжують записуватися і ви можете подивитися їх, «перегорнувши» графік вперед. Для переміщення курсору по графіку в режимі паузи використовуйте пункти меню Ліворуч, Праворуч, Кадр вліво і Кадр вправо. Перші дві команди переміщають курсор (на малюнку вище він праворуч, синього кольору) на 1 позицію, дві останніх команди — на один екран. Для відновлення відображення нових даних скасуйте режим паузи, вибравши в меню Продовжити.
Ви також можете використовувати наступні комбінації клавіш для навігації по графіку:
Клавіша «Pause» — те ж саме, що меню Стоп / Продовжити.
«Ctrl — Стрілка вліво» — перемістити курсор на 1 позицію вліво.
«Ctrl — Стрілка вправо» — перемістити курсор на 1 позицію вправо.
«Ctrl — PgUp» — перемістити покажчик на 1 екран (кадр) вліво.
«Ctrl — PgDown» — перемістити покажчик на 1 екран (кадр) вправо.
«Shift — Клік миші» — перемістити покажчик в те місце, де знаходиться курсор миші.
 Очищення накопичених даних.
 Програма спроектована таким чином, що навіть при послідовних з'єднаннях з ЕБУ раніше записані дані зберігаються (якщо програма не закривати). Це дає можливість переглядати раніше записані дані, навіть в тому випадку, якщо зв'язок з ЕБУ розривалася, двигун зупинявся і т.п. Якщо раніше записані дані вам вже не потрібні, то можна очистити їх, вибравши в меню Дані пункт Очистити накопичені дані. У цьому випадку запис почнеться «з нуля», раніше записані дані будуть видалені.
 Збереження даних в файл.
 Для збереження даних в файл необхідно виділити область, яку ви бажаєте зберегти. Для цього відзначте початкову точку, клікнувши по графіку мишкою, утримуючи при цьому клавішу Ctrl (зручніше робити це в режимі паузи). Потім відзначте другу точку, клікнувши мишкою по графіку, утримуючи клавішу Alt. Зазначені вами точки будуть виділені вертикальною кольоровою смужкою. Для скасування області виділення виконайте команду в меню Дані — Скасувати виділення даних. Якщо область даних не визначена вами, то в файл будуть збережені всі накопичені дані. Дані можна зберегти у внутрішньому форматі SMS Diag Data (файли * .sdd, цей формат даних можна переглядати потім автономно, що не підключаючись до автомобіля), або в текстовому форматі з роздільниками символом табуляції (файли * .txt, такий файл можна відкрити за допомогою Microsoft Excel для подальшого аналізу або побудови графіків).
 Перегляд раніше збережених даних.
 Запустіть програму, при цьому встановлювати зв'язок з ЕБУ не потрібно. У головному меню виберіть Файл — Відкрити лог-файл, потім виберіть раніше збережений файл в форматі SMS Diag Data (файли * .sdd). Після цього відкриється вікно діагностики, де будуть відображатися дані. Для переміщення по графікам використовуйте ті ж самі кнопки, що і під час паузи при діагностиці (див. Пункт «Перегляд даних», описаний вище). У режимі автономного перегляду також можна перемикатися між наборами даних.

0 комментариев

Только зарегистрированные и авторизованные пользователи могут оставлять комментарии.