«J5 On-Line Tuner» — навчання ALF

«J5 On-Line Tuner» —  навчання ALF
Функція автоматичного навчання складу суміші дозволяє відкоригувати топливоподачу для точної відповідності реального складу суміші значенням, заданим в калібрування.
 Увага!
· Для роботи цієї функції необхідний контролер широкосмугового датчика кисню з програмованим аналоговим виходом, що купується окремо. Рекомендуються прилади LM-1, LM-2 або LC-1 Innovate Motorsports.
· Процес навчання вимагає руху з високими прискореннями і максимальними швидкостями автомобіля, вибирайте безпечне час і трасу для настройки!
Навчання складу суміші можливо трьома способами:
1. навчання таблиці «Корекція циклового наповнення» (для систем з ДМРВ, будь прошивки)
2. навчання таблиці «Базове цикловое наповнення» (для систем працюють «по дроселя», без ДМРВ і ДАТ, тільки прошивки серії SPT)
3. навчання таблиці «Базове цикловое наповнення» розміром 32x16 точок (для систем працюють «по дроселя», без ДМРВ і ДАТ, тільки прошивки серії SPT0005.7)
4. навчання таблиці «Об'ємна ефективність» (для систем, що працюють по ДАТ, тільки прошивки серії SPT0005.7)
Чип тюнинг и доработки двигателя: «J5 On-Line Tuner» —  навчання ALF
Підготовка автомобіля.
 Для правильної роботи системи навчання необхідно переконатися, що автомобіль повністю справний.
 Переконайтеся в виконанні наступних пунктів:
· Система запалювання повністю справна, високовольтні дроти чисті, мають нормальний опір, немає слідів пробоїв. Свічки запалювання справні, не мають слідів ферроцена на ізоляторах (червоний наліт), не мають слідів пробою і руйнувань ізолятора і центрального електрода.
· Компресія в двигуні має нормальні значення, розкид по циліндрах не більше 0.7… 1 кгс / см2.
· Фази ГРМ виставлені правильно
· Відсутність підсосів повітря
· Баланс форсунок в нормі
· Тиск палива в нормі (перевірити в русі під навантаженням на високих оборотах)
· Будь-хто датчики справні (особливо ДМРВ і ДПДЗ)
· Генератор справний і дає стабільну напругу
· Перевірте справність гальмівної системи і тиск в шинах перед початком настройки
Встановіть ШДК, що входить в комплект LM-1 в випускну трубу автомобіля. ШДК повинен бути розташований після з'єднання 4-х або 2-х труб «павука», бажано на видаленні не менше 900 мм від ГБЦ. В іншому випадку можливий перегрів ШДК, і, як наслідок, неправильна робота контролера LM-1. Дивіться також розділ Рекомендації по роботі з контролерами ШДК Innovate Motorsports.
Підключення ШДК можливо двома способами:
1. Використовуючи аналоговий вихід ШДК. Аналоговий вихід ШДК підключіть до сигнального входу ДК ЕБУ (28-й контакт для ЕБУ Січень-5). Для правильної роботи системи необхідно провести програмування аналогових виходів контролера ШДК.
2. Використовуючи цифровий вихід ШДК (COM-порт для LM-1 і LC-1 або USB для LM-2). Підключіть COM-порт або USB-порт ШДК до вільного порту вашого комп'ютера. Для підключення приладів LM1 і LC-1 можна використовувати апаратні емулятори COM-порту через USB (такі, як Argossy або SMS-Software GenCOM).
При підключенні ШДК через COM необхідно в налаштуваннях програми встановити прапорець «Використовувати вказаний порт для LM1 / LC1» і вказати ім'я порту, куди буде підключений альфаметр:
Чип тюнинг и доработки двигателя: «J5 On-Line Tuner» —  навчання ALF
Зверніть увагу:
· При будь-якому способі підключення, переконайтеся, що в прошивці ВІДКЛЮЧЕНО лямбда-регулювання, тобто, знятий прапор комплектації ДК.
· Для правильної роботи альфаметров, що підключаються через COM або USB необхідно, щоб на комп'ютері було встановлено програмне забезпечення від Innovate Motorsports.
Підготовка прошивки.
Перед початком установки необхідно створити базову прошивку, використовуючи програму ChipTuningPRO. Зверніть увагу на калібрування, перераховані нижче:
· Встановіть правильну статичну продуктивність використовуваних форсунок. Значення «статики» для поширених форсунок Bosch можна знайти в довідниках, а також в Інтернеті.
· Встановіть правильну динамічну продуктивність форсунок, це дуже важливо, тому що даний параметр є адитивним і впливає на результуючий час уприскування по-різному, в залежності від часу уприскування. Наприклад, якщо ви встановили «динаміку» при номінальній напрузі бортсети з помилкою в 0.5 мсек, то на малих навантаженнях, при часу уприскування близько 2 мсек помилка складе 25%, а на великих навантаженнях, при часу уприскування 8 мсек помилка складе вже 6.25%. Крім того, необхідно задати правильну залежність «динаміки» від напруги бортсети, хоча б в межах 11..15 вольт. Якщо статика форсунок відома, а динаміка немає, можна скористатися рекомендаціями щодо визначення динамічної продуктивності форсунки.
· Встановіть бажані склади суміші. Склад суміші знизу обмежений калібруванням «Базовий склад суміші», переконайтеся, що в цій таблиці встановлюється певна, що не перевищують задані бажані склади суміші (рекомендується виставити 11..12, в залежності від типу двигуна). Прочитайте також рекомендації щодо вибору робочих складів суміші.
· Встановіть таблицю «Зона барокоррекціі» в нуль по всій поверхні.
· Встановіть таблиці «Корекція циклового наповнення», «Корекція часу уприскування» і «Корекція часу уприскування на ХХ» в 1 по всій поверхні.
· Вимкніть адсорбер зняттям відповідного прапора комплектації.
· Вимкніть ДК зняттям відповідного прапора комплектації.
· Якщо система працює «по дроселя» (ПО серії SPT), то перевірте таблицю «Базове цикловое наповнення», значення наповнень в цій таблиці повинні хоча б віддалено відповідати реальному наповненню двигуна. Рекомендується взяти цю калібрування з відпрацьованою прошивки для схожого двигуна, якщо такий калібрування у вас немає — візьміть за основу серійну таблицю «циклової наповнення при аварії».
· При використанні таблиці БЦН розміром 32x16 точок переконайтеся, що відповідний прапор комплектації встановлений (тобто, використовується саме таблиця 32x16, а не стандартна 16x16).
 Переконавшись в правильності установки базових калибровок, завантажте прошивку в інженерний ЕБУ і встановіть його на автомобіль.
Перевірка системи.
Переконайтеся, що всі перераховані вище настройки і рекомендації виконані. Заведіть двигун (не забувши одразу після пуску включити прилад LM-1), прогрійте двигун до робочої температури. У тому випадку, якщо двигун «не тримає» холостий хід, необхідно трохи відкрити дросель, щоб не дати двигуну стихнути під час прогріву. Переконайтеся, що прилад LM-1 функціонує нормально і показує достовірні склади суміші. Посадіть напарника за кермо і зробите пробну поїздку, стежачи за показаннями складу суміші. Під час пробної поїздки потрібно переконатися в тому, що склади суміші знаходяться в допустимих межах, тобто не виходити за межі 10… 19 AFR. Якщо склад суміші виходить за ці межі, то необхідно знайти і усунути причину «непопадання». В системі, що працює по дроселя (ПО серії SPT) причиною як правило, є повне невідповідність таблиці «Базове цикловое наповнення» реальному наповненню двигуна, в такому випадку необхідно вручну підправити цю таблицю. Можуть бути й інші причини і несправності:
Чи не працює одна або кілька форсунок, при цьому суміш дуже бідна, двигун «троїть». Перевірте баланс і працездатність форсунок.
Пропуски займання. Показання LM-1 коливаються в такт роботи двигуна, що добре помітно на низьких оборотах. Перевірте систему запалювання, свічки і т.п.
Падіння тиску палива під навантаженням. Збіднення суміші на повних дросселях і високих оборотах. Несправний бензонасос або засмічені паливні фільтри.
Можливо, неправильні тарировки датчиків (ДМРВ, ДАТ).
Усунувши несправності і переконавшись в працездатності LM-1 можна приступати до налаштування.
Продовження статті

0 комментариев

Только зарегистрированные и авторизованные пользователи могут оставлять комментарии.