ЧІП-ТЮНІНГ

Чіп-тюнінг
Термін "Чіп-тюнінг" відомий багатьом, проте далеко не всі можуть дати вичерпну відповідь на питання, що таке чіп-тюнінг і яким він буває. У цій статті я розповім вам про основні види чіп-тюнінгу, про те, що це і для яких цілей призначений.
Чип тюнинг и доработки двигателя: ЧІП-ТЮНІНГ 
Чіп-тюнінг, як вже зрозуміло з назви — це тюнінг чіпа. Тобто тюнінг якийсь мікросхеми. Беремо глибше, що таке тюнінг? Під словом тюнінг мається на увазі модифікація поліпшення параметрів, характеристик або зовнішнього вигляду. Так ось, чіп-тюнінг — це поліпшення параметрів мікросхеми (чіпа).
НАВІЩО ПОТРІБЕН ЧІП-ТЮНІНГ?
Модифікація або чіпування проводиться для того, щоб поліпшити базове програмне забезпечення автомобіля шляхом внесення поліпшених налаштувань в микропрограмму, або за рахунок повної заміни самого чіпа. Чіп-тюнінг нерідко називають прошивкою, яка виконується з використанням ПК і спеціального ПО.
У більшості випадків чіп-тюнінг виконується з метою збільшення потужності двигуна, а також поліпшення загальних динамічних характеристик. Крім того, чиповки нерідко роблять з метою емуляції (підміни) тих чи інших деталей двигуна, без яких ЕБУ (мізки) будуть видавати помилку або не працюватиме. Так ось, після прошивки чіп-тюнінгу ЕБУ не видає ніяких помилок і працює відповідно до нової мікропрограмі.
Чип тюнинг и доработки двигателя: ЧІП-ТЮНІНГ
Чіп-тюнінг виробляють також з метою зняття обмежень, встановлених заводом-виробником, як правило, це стосується обмеження швидкісного максимуму. Практично всі автовиробники за допомогою електроніки обмежують потужність, а також швидкісний максимум своїх моторів. Робиться це з метою безпеки, а також з метою продовження терміну служби силових агрегатів. Тим, хто задумався про те, як «чіпонуть» свій автомобіль, слід розуміти кілька важливих моментів. По-перше, якщо ви зробите чіп-тюнінг своєму новому автомобілю, вам слід бути готовим до того, що після цього вам відмовлять в гарантії. Чому? Тому, що після внесення будь-яких коректив в микропрограмму, простіше кажучи після чип-тюнінгу ніхто не може гарантувати скільки протягне мотор вашого автомобіля. Некоректна прошивка може дуже швидко знищити силовий агрегат вашого авто, який після прошивки може працювати на межі своїх можливостей, тобто «рознос».
Чіп-тюнінг проводиться індивідуально для кожної моделі автомобіля, більш того цей вид послуг нерідко «заточують» під конкретну людину, яка хоче отримати від свого автомобіля певні характеристики. Такий вид тюнінга широко застосовується в автоспорті, де від правильного налаштування всіх систем залежить те яким авто прийде до фінішу.
Практично завжди при правильному підході, чіп-тюнінг виконується після кардинального технічного тюнінгу двигуна, в результаті такий комплексний підхід дозволяє вичавити максимум потужності з силового агрегату. У деяких випадках чіп-тюнерів з метою досягнення максимального результату доводиться міняти весь блок або чіп, тобто не просто прошивка, а повноцінна заміна «мізків».

0 комментариев

Только зарегистрированные и авторизованные пользователи могут оставлять комментарии.