ЧІП ТЮНІНГ - Інженерний блок для настройки онлайн. Частина 2

У минулій статті я розповів про різновиди інженерних плат і про те які вони бувають, ну а в цій статті я розповім, як зробити самому інженерний блок.
 
Так вийшло, що у мене не було інженерного блоку і було дуже цікаво зробити його самому. Просто був запал. Відразу обмовлюся — якщо Ви не дружите з паяльником то самостійне виготовлення у Вас вийде дорожче ніж купити плату або навіть заплатити кому-небудь за цю процедуру. Тому з точки зору економії займатися цим особливого сенсу немає. Сенс є, якщо є бажання навчитися робити інженерний блок самостійно.
І так приступимо… Будемо робити інженерний блок Січень 5.1
Що буде потрібно: фотопапір, лазерний принтер, рідина для зняття лаку (можна позичити у мами, сестри, дружини), праска, звичайний паяльник (припій, флюс), мікросхеми + елементи, трохи дротів, терпіння і час
Для початку Вам потрібно схема інженерної плати. Якщо є час і бажання то можна пошукати в інтернеті. Я зустрічав штук 5 різновидів цих плат. Які то красивіші, які то більш зручні для виробництва і монтажу. Але якщо Ви новачок, то краще брати найпростішу плату з одностороннім монтажем. Такий платою є схема «J5OLT by 
Shamman» трохи допрацьована mrHAOS'ом
Щоб її не шукати, викладаю схему тут
Для перегляду цієї плати Вам потрібна буде програма Sprint-Layout
Відкриваємо цією програмою схему і дивимося. Далі малюнок з доріжками треба роздрукувати на аркуш паперу. Найкраще підходить лист фотопаперу для лазерних принтерів. В налаштуваннях принтера тонера ллємо побільше. Перед друком натискаємо «дзеркально». І друкуємо.
В якості альтернативи фотопаперу можна використовувати: глянсову листівку, папірець від наклейки, плівку для лазерного принтера (використовується для презентацій). Але знову ж таки — найкраще фотопапір.
Далі гугл на тему «виготовлення друкованих плат в домашніх умовах» і читаємо статті, дивимося ютуб. мені найбільше ця стаття сподобалася
в результаті вийде має щось типу такого
Чип тюнинг и доработки двигателя: ЧІП ТЮНІНГ - Інженерний блок для настройки онлайн. Частина 2
Ось така плата. Далі треба покрити плату припоєм, просвердлити дірочки тоненьким свердлом (чим менше тим краще) після чого починаємо монтаж елементів. Можна паяти паяльником, але я останнім часом паяю будівельним феном при температурі 250градусов. виходить красивіше, хоча без паяльника все одно не обійтися. Так само з огляду на те, що паяти потрібно smd компоненти, треба пристосуватися.
Для новачків буде корисно подивитися таку відяшку. Якщо хочете паяти феном, то я використовую фен з регулюванням температури Енкор (ось відяшку в інеті знайшов). Фен без регулювання температури не раджу, Ви їм легко сжаріте і плату і мікросхеми і стіл на якому будете це все робити :)
Які елементи нам треба купити в магазині (для простоти я дам посилання на магазин Чіп і Діп, але можу сказати що якщо купувати в інших магазинах, то вийде в три рази дешевше.):
1. мікросхема SRAM (сама дорога микруха в наборі)
2. мікросхеми логіки 74HC04 74HC00 74HC74
цитата з форуму — «Сенс цих 3х проводів і логіки — перемикання між флехой і оперативкою при певних умовах по 3м проводам і приходять« умови », коли робота йде з прошиваючи працює флеха а коли з калібруваннями РАМ. RD-читання, WR-запис, ERAM- enabled RAM — ВКЛЮЧИТИ РАМ. »
3. конденсатор 100mF * 6V
4. резистори (розмір 0805): перемички (5шт.) І один 10кОм (якщо плануєте впаивать мікросхеми ds2401, то ще 4,7Ком в корпусі 0603 ця мікросхема має свій унікальний номер і зазвичай прив'язка ліцензії в платному ПО, без цієї мікросхеми неможлива. )
5. конденсатори (розмір 0805): 10мкФ (4 шт.)
6. проводочки. до речі дивно, але знайти в продажу нормальні тоненькі проводочки виявилося складно. тому я просто взяв шматок usb кабелю, розпатрав його і добув тим самим купку тоненьких і зручних дротів.
7. панелька PLSS32 для надяганні на стандартну флешку
Чи не переплутайте і не припаяти мікросхеми догори ногами. На схемі 1 контакт знаходиться під смужкою. Смужка проходить правої сторони мікросхеми. тобто перший контакт зліва внизу, а останній зліва вгорі. В реалі перший контакт на мікросхемах позначається крапкою. Для тих хто знайомий з паянням це напевно звучить смішно, але до мене такі штуки доходили шляхом проб і помилок :)
Спочатку раджу паяти панельку і мікросхеми, а потім резистори і конденсатори. Як показує практика 90% косяків в паянні, що призводять до непрацездатності плати знаходяться навколо панельки. Це найбільший мінус цієї схеми. У той же час це плюс, тому що в іншому плата дуже проста.
У самому останньому етапі треба припаяти все проводочки перемички і 4 дроти які йтимуть до ЕБУ. серед них: провід на 22 контакт штатної флешки. При цьому треба буде розрізати доріжку на штатною схемою ЕБУ; контакт на 92,96,97 роз'єм процесора ЕБУ.
для зручності я помітив контакти червоним
Чип тюнинг и доработки двигателя: ЧІП ТЮНІНГ - Інженерний блок для настройки онлайн. Частина 2
До речі на цій фотографії я також помітив місце під резистор 4,7Ком і місце для ds2401. Ближче до резистору йде сигнальний провід, а правіше маса ds2401.
Ще один нюанс: коли будете паяти 92 контакт, продзвоните його на масу. Якщо звонится, то треба це Устроня, тобто підняти ніжку в повітря і припаюватися до неї так. Зазвичай таке трапляється на блоках нового зразка (прошивки починаються на «А»)
Сама плата являє з себе щось типу такого. Відразу обмовлюся — ця плата з найперших моїх дослідів в паянні. Зараз все виглядає набагато красивіше. Але Вам для зразка зійде і така фотка.
Чип тюнинг и доработки двигателя: ЧІП ТЮНІНГ - Інженерний блок для настройки онлайн. Частина 2
До речі на цій фотці немає конденсатора 100mF * 6V. Справа в тому, що взагалі схема може працювати і без конденсаторів. Але вони потрібні для безперебійної і надійної роботи.
Так само щоб спростити пошук багів, після закінчення паяння, раджу продзвонити всі контакти за схемою. від микрухой до микрухой, так само сусідні доріжки на предмет замикання, особливу увагу до місць паяння панельки. Загалом якщо Ви все продзвонили, все перевірили плату відмили (чим я тільки плату не мив… Взагалі під кінець можна взяти ферри, налити на плату, змочити гарячою водою і терти старою зубною щіткою. Що не відвалиться, то відмиється. А що відвалиться — значить було хреново припаяно. Після цієї справи я зазвичай промиваю холодною водою і кладу на батарею щоб висохло.), то можна встановлювати на флешку ЕБУ, підключати до комп'ютера і намагатися залити інженерну bir прошивку. Прошивка повинна бути bir і 100% робоча, а то буде * switch to ram завжди. * Заливати треба програмою CombiLoader_2.1.8
Відразу хочу сказати — вкрай рідко вдається щоб все вийшло з першого разу, тому будьте готові, що нічого не заробить.
Починається найцікавіше і часом доводить до божевілля заняття — пошук багів
Варіанти багів:
1.Якщо мозок взагалі не з'єднується, то потрібно дивитися плюс і мінус на платі. приходять туди вони… Якщо вони не приходять, то микрухи логіки не працюють і тому контакт який ми роз'єднали в самому мозку, не спадає на флешку.
2.Якщо комбіледер начебто намагається встановити зв'язок, але пише що невірний тип контролера, то значить плюс і мінус на платі присутні то шукати треба в ланцюзі дроти який йде від контакту з флешки блоку + замикання між доріжками. Навіть якщо там буде непропай всіх інших контактів (крім плюса, мінуса і контакту який проходить через логіку) то мозок буде працювати, адже ми платою розриваємо лише один контакт. Якщо плюс приходить, мінус приходить, і контакт візуально цілий, то дивитися треба доріжки і пропайкой ніжок логікі.Для початку перевіряємо харчування і масу прозванивая їх на контакти панельки, далі візуально дивимося на 9-13 ніжки на 74hc74; 8,9 контакти 74hc04; 1-3 контакти 74hc00
3.Якщо все гуд, то мозок повинен з'єднуватися і зчитуватися. Якщо зчитується трохи корявий прошивка, то швидше за все є якийсь замикання на доріжках які йдуть на флешці. Якщо помилка стирання Флеш або записується в повному обсязі то теж там же. більше ніде. Мозок повинен виходити на діагностику. Наскільки я розумію все він це може робити навіть якщо не припаяний SRAM.
4. Якщо мозок прошивається, виходить на зв'язок, але при цьому виходить Свич то Рам (в програмі J5OLT), то косяк або в тому що панелька не рівно лежить на флешці (прицьому мозок перешивати, зчитується і діагностується) або косяк в інших контактах микрухи 74hc00 (інші дві микрухи на ці процеси не впливають) або в проводах які йдуть від микрухи до sram або непропай ніжок sram.
5. При одяганні кришки були проблеми, панелька мабуть злегка ходила туди сюди і бувало що діагностика є (три контакту контачат), але Sram не працює (десь в інших контактах косяк був).
6. Якщо конденсатор 100mF * 6V поставити кверхногамі, то буде замикання і при цьому напруга живлення на схемі буде менше 2В. тому для простоти збірки я вважаю його можна в останню чергу ставити.
7. Якщо мозок починає роботу, але потім секунд через 30 перестає працювати взагалі, то слід заново гарненько пропаять все ніжки мікросхем.
8. Якщо Ви не знайшли опису косяка, то раджу перечитати тему з форуму auto-bk.ru Там зібрано величезний F.А.Q. по даній темі. Не лінуйтеся — чітайте.Там же можна задавати свої питання, форумчани дуже сильно допомагають в цій справі.
Як перевірити працездатність ds2401 — для цього потрібно завантажити програму CM_GT — Oltsn
Далі йде вибір софта:
Для початку Ви можете зробити прив'язку j5olt як описано тут
Також можете використовувати безкоштовні програми типу OpenOlt або умовно-безкоштовну мою програму Atomic Tune online (про неї я думаю я як-небудь напишу окрему статтю)

0 комментариев

Только зарегистрированные и авторизованные пользователи могут оставлять комментарии.